Činnost Výroba a opravy čalounických výrobků spadá pod volnou živnost. Pro tuto činnost Vám můžeme založit různé druhy společností bez větších problémů. Zakládáme nové akciové společnosti, a.s., společnosti s ručením omezeným, s.r.o. a evropské společnosti, ES.
Náplň živnosti Výroba a opravy čalounických výrobků spadá pod tzv.volnou živnost. Tato činnost spadá pod živnost volnou, jejíž oficiální název zní: Výroba, obchod a služby neuvedené v příloze 1 až 3 živnostenského zákona. Zajištění společnosti pro tuto činnost v Praze trvá včetně zápisu do obchodního rejstříku obvykle tak 1-2 týdny. Mimo Prahu je možné takovou společnost zajistit i rychleji cca během 7-10 dní. S případným přímým zápisem společnosti do obchodního rejstříku je možné zajistit takovou firmu cca během 3-7 dní. Záleží hodně na Vaší součinnosti s námi při procesu založení společnosti a také na tom, jak rychle jste schopni zajistit souhlas se sídlem společnosti a případně jak rychle splatíte základní kapitál.
Pokud pro obor Výroba a opravy čalounických výrobků potřebujete společnost ještě rychleji, je možné od nás koupit už hotovou společnost ve formě ready-made společnosti. Aktuálně je spíše větším problémem následné získání registrace společnosti k DPH. Více o registraci firmy k DPH najdete zde.
V rámci živnosti Výroba a opravy čalounických výrobků můžete vykonávat především tyto činnosti:
Výroba čalouněného nábytku (zejména čalouněných sedadel, křesel, pohovek, taburetů) a výroba koster pro matrace a matrací. Zakázková výroba čalouněného nábytku a čalounění již zhotoveného nábytku, případně jeho částí, dveří a interiérů budov, zhotovování závěsů, drapérií, včetně jejich umístění v interiérech a další dekoratérské činnosti. Čalounění sedadel a interiérů dopravních prostředků. Opravy čalouněných výrobků.
Obsahem činnosti není zhotovování dřevěného nábytku a zakázková výroba a opravy dřevěných častí židlí,
sedadel a podobně.
Co musíte splnit pro získání živnosti Výroba a opravy čalounických výrobků:
A v každém případě u Vás též nesmí nastat překážka provozování živnosti podle §8 živnostenského zákona, kterými jsou toto situace popsané úplně na konci této stránky nebo zde.
Aktuální správní poplatky:
Výhody našich služeb a proč si vybrat právě nás:
Prověříme možnost zápisu Vámi zvoleného názvu společnosti ( obchodní firmy ) do obchodního rejstříku.
Zajistíme veškeré formality včetně notářských zápisů o založení společnosti (sepsání zakladatelské listiny nebo společenské smlouvy ) a vyřízení živností a zápisu do obchodního rejstříku
Zařídíme bezproblémový a rychlý zápis do obchodního rejstříku.
Ušetříme Vám mnoho času a vy se vyvarujete zbytečných chyb a omylů čímž šetříte i své peníze.
A konečně - nemusíte běhat po úřadech a jednat s mnohdy nevlídnými úředník.
Pokud máte zájem o založení společnosti naším prostřednictvím, neváhejte nás kontaktovat
e-mailem: info@spolecnosti.com nebo telefonicky. Telefony najdete v kontaktech.
Překážky provozování živnosti.
(1) Živnost nemůže provozovat fyzická nebo právnická osoba, na jejíž majetek byl prohlášen konkurs.
a) prodeje závodu jedinou smlouvou v rámci zpeněžení majetkové podstaty v době běhu lhůty podle zvláštního právního předpisu 26 ),
b) nabytí právní moci rozhodnutí, kterým soud ukončil provozování závodu nebo ode dne určeného v tomto rozhodnutí jako den ukončení provozování závodu.
(2) Živnost nemůže provozovat fyzická nebo právnická osoba, a to po dobu 3 let od právní moci rozhodnutí o zamítnutí insolvenčního návrhu proto, že majetek dlužníka nebude postačovat k úhradě nákladů insolvenčního řízení, nebo od právní moci rozhodnutí o zastavení insolvenčního řízení z důvodu, že pro uspokojení věřitelů je majetek dlužníka zcela nepostačující. Živnost dále nemůže provozovat fyzická nebo právnická osoba, a to po dobu 3 let od právní moci rozhodnutí o zrušení konkursu proto, že majetek dlužníka je zcela nepostačující pro uspokojení věřitelů. Byl-li konkurs zrušen z jiného důvodu, překážka provozování živnosti uvedená v odstavci 1 odpadá právní mocí rozhodnutí o zrušení konkursu. Živnostenský úřad může prominout překážku uvedenou ve větě první nebo druhé, jestliže dlužník prokáže, že u něho jsou splněny předpoklady pro řádné plnění povinností při podnikání a pro řádné plnění finančních závazků.
(3) Jestliže soud v insolvenčním řízení nařídil předběžné opatření, jímž fyzickou nebo právnickou osobu, jejíž úpadek nebo hrozící úpadek se v tomto řízení řeší, omezil v nakládání s majetkovou podstatou, může taková osoba učinit úkony související se vznikem, změnou nebo zrušením živnostenského oprávnění jen s písemným souhlasem předběžného insolvenčního správce.
(4) V průběhu insolvenčního řízení může fyzická nebo právnická osoba, na jejíž majetek byl prohlášen konkurs, činit úkony související se vznikem, změnou nebo zrušením živnostenského oprávnění jen s písemným souhlasem insolvenčního správce.
(5) Fyzická nebo právnická osoba, které byl soudem nebo správním orgánem uložen trest nebo sankce zákazu činnosti týkající se provozování živnosti v oboru nebo příbuzném oboru (§ 7 odst. 4), nemůže po dobu trvání tohoto zákazu tuto živnost provozovat. Jedná-li se o živnost volnou, nemůže tato osoba provozovat činnost v rámci živnosti volné, na kterou se vztahuje trest nebo sankce zákazu činnosti, a to po dobu trvání tohoto zákazu; provozování ostatních činností v rámci živnosti volné zůstává nedotčeno. Neexistence překážky provozování živnosti u právnické osoby se prokazuje výpisem z evidence Rejstříku trestů, u zahraničních právnických osob též doklady podle § 46 odst. 2 písm. a) nebo b) ze státu sídla.
Živnostenský úřad je oprávněn vyžádat si výpis z evidence Rejstříku trestů podle zvláštního právního předpisu 25b ). Žádost o vydání výpisu z evidence Rejstříku trestů a výpis z evidence Rejstříku trestů se předávají v elektronické podobě, a to způsobem umožňujícím dálkový přístup.
Živnost nemůže provozovat:
a) fyzická nebo právnická osoba, které bylo zrušeno živnostenské oprávnění podle § 58 odst. 2 nebo 3,
b) fyzická nebo právnická osoba, která byla členem statutárního orgánu právnické osoby v době, kdy nastaly nebo trvaly skutečnosti, které vedly ke zrušení živnostenského oprávnění podle § 58 odst. 2 nebo 3 této právnické osobě; to neplatí v případě, že fyzická nebo právnická osoba, která byla členem statutárního orgánu, prokáže, že vynaložila veškeré úsilí, které bylo možno požadovat, aby porušení právní povinnosti, které vedlo ke zrušení živnostenského oprávnění, zabránila.
c) právnická osoba, členem jejíhož statutárního orgánu je fyzická nebo právnická osoba, které bylo zrušeno živnostenské oprávnění podle § 58 odst. 2 nebo 3,
d) právnická osoba, členem jejíhož statutárního orgánu je fyzická nebo právnická osoba, která byla členem statutárního orgánu právnické osoby v době, kdy nastaly nebo trvaly skutečnosti, které vedly ke zrušení živnostenského oprávnění podle § 58 odst. 2 nebo 3 této právnické osobě; to neplatí v případě, že právnická osoba prokáže, že tento člen vynaložil veškeré úsilí, které bylo možno požadovat, aby porušení právní povinnosti, které vedlo ke zrušení živnostenského oprávnění, zabránil.
(e) Osoba uvedená v odstavci 6 písm. a) a b) může ohlásit ohlašovací živnost nebo požádat o udělení koncese v oboru nebo příbuzném oboru nejdříve po uplynutí 3 let od právní moci rozhodnutí o zrušení živnostenského oprávnění; to neplatí, jedná-li se o zrušení živnostenského oprávnění podle § 58 odst. 3 věty poslední, nebo stanoví-li tak zvláštní právní předpis. Žádost o udělení koncese v jiném oboru může podnikatel podat nejdříve po uplynutí 1 roku od právní moci rozhodnutí o zrušení živnostenského oprávnění.
Pokud máte zájem o založení společnosti naším prostřednictvím, neváhejte nás kontaktovat e-mailem: info@spolecnosti.com nebo telefonicky. Telefony najdete v kontaktech.